Tekstil Moda Fotoğrafçısı

Tekstil Moda Fotoğrafçısı

Tekstil fotograf çekimi

Tekstil fotograf çekimi, özellikle moda sektörünün yararlandığı fotoğraf ürün çekimi türlerindendir. Ürünün üretim merkezinden satış raflarına kadar geçen sürede geçirdiği değişimleri ve sunumlarını kapsayan tekstil çekimleri fotoğrafçılığı, firmaların reklam kampanyalarında tercih ettikleri önemli tanıtım yöntemi.

Müşterilerine ürünlerini anlatmak, kullanım özellikleri hakkında bilgi vermek, ürünü sattırmak isteyen markalar, ürün çekimleri ile tanıtımlarını yapıyorlar. Moda fotoğrafçılığı olarak da adlandırabileceğimiz tekstil çekimleri, modada yeni trendleri ve stilleri milyonlara ulaştırıyor. Elde edilen görseller:

 • En önemlisi Google aramalarda, (özgün ve yüksek kaliteli olması şartıyla)
 • E-ticaret sitelerinde,
 • Sosyal medya hesaplarında,
 • Katalog ve dergilerde,
 • Afiş ve billboardlarda,
 • Toplantı ve sunumlarda kullanılıyor.

Markanızı Tanıtmak İçin Gereklidir? Tekstil sektörü oldukça rekabetli bir alan olduğu için firmaların rakiplerinden sıyrılmaları için tekstil fotoğrafçılığı ile tam anlamıyla fark yaratmaları gerekiyor.

Tekstil Fotograf Çekimi

Kişilerin alışveriş yapmadan önce ürünü inceleme ihtiyaçlarını karşılıyor.

Etki gücü yüksek fotoğraflar ile müşterilerinin dikkatini çekmek isteyen markalar profesyonel anlamda bu işe yatırım yapıyorlar. Eğer siz de:

 • Müşterilerinizin dikkatini markanıza çekmek,
 • Tekstil satışlarınızı artırmak,
 • Yurt içinde ve yurt dışında tanıtım yapmak,
 • Reklam ve pazarlama hacminizi genişletmek,
 • Yüksek çözünürlükte fotoğraflar ile kaliteli kataloglar hazırlamak istiyorsanız;

Satışlarınızı Artıracak Tekstil Fotograf Çekimi

Tekstil ürün çekimlerinde öncelikle çalışılacak firmaya, firma vizyonuna uygun stüdyo çalışması yapılır. Kumaş, deri, süsleme ve farklı tekstil sektörü ürünlerine yönelik projelendirilen fotoğraf çekiminde uygun dekor hazırlanır. Dekorasyon tekstil ürün çekimlerinde büyük önem arz eder. Profesyonel fotoğrafçılar tarafından yapılan tekstil çekimleri belirli zaman aralıkları ile yinelenir.

Stüdyoda yapılan tekstil çekimleri için ışık ve dekor önem arz eder. Tekstilde yansıtılmak istenen ürünün kişiye ne kadar çok yakışacağı ya da nasıl kullanılacağıdır.

Çekimi biten tekstil fotoğrafları gerekli görsel düzenlemeden sonra sunulur.

Görseller çok çeşitli pazarlama araçları için kullanılabilir: Google aramalarda, sosyal medya, e-posta, e-ticaret siteleri, bloglar, web siteleri, kataloglar, basılı reklamlar, posterler, el ilanları, sunumlar ve daha fazlası. 

GÖRÜNTÜLERİ BU KANALLARDAN YALNIZCA BİRİNDE KULLANMAKLA SINIRLI OLMADIĞINIZ, ANCAK AYNI GÖRÜNTÜLERİ YENİDEN KULLANARAK ÇEŞİTLİ ORTAMLARDA PAZARLAMA FAALİYETLERİNDE TEKRAR KULLANABİLECEĞİNİZDEN, GÖRSEL PAZARLAMAYI OLDUKÇA DÜŞÜK MALİYETLİ HALE GETİRİR.